سریال «دولت مخفی»

بازسازی‌ای از رویدادهای زمان اسارت

سریال «دولت مخفی» به کارگردانی عبدالحسین برزیده و تهیه علیرضا جلالی و حمید آخوندی با نگاهی به خاطرات اسرا مقابل دوربین رفت.

به گزارش سینماپرس به نقل از روابط عمومی شبکه دو، سریال «دولت مخفی» به کارگردانی عبدالحسین برزیده و تهیه علیرضا جلالی و حمید آخوندی، از 5 اسفند مقابل دوربین ایرج عاشورایی رفت. این مجموعه 26 قسمتی به قلم رحمان سیفی آزاد و داریوش ربیعی به نگارش در آمده و مجید امامی نیز بازنویسی نهایی آن را بر عهده داشته است.
داستان این فیلم با روایت خطی و تاریخی از اسارت، مقاومت درایت و پایداری مردانی از این سرزمین است که در اوج محرومیت ها، فشارها، شکنجه ها و معصومیت ها پاک زیستند و خدمتگزار ماندند، است. قصه «دولت مخفی» برگرفته از مجموعه حوادث مستند و به وقوع پیوسته است که با وجود تلاش برای پوشش حقیقت اسارت و متأثر از فضای معنوی و عظیم به رشته تحریر درآمد.
بنا به این گزارش، سریال «دولت مخفی» با 30 شخصیت اصلی و 6 شخصیت فرعی، برای بازسازی رویدادها به جای استفاده از تخیل از روش جابه جایی موقعیت در بعد زمان و مکان استفاده می کند. داستان های این مجموعه در مسیری اردوگاهی، رنج و درد، شادی و تجربه های عشق های متعالی را روایت می شوند.
همزمان با تصویربرداری این سریال که در اردوگاه های حوالی شهریار آغاز شده است، تدوین توسط مجید امامی به صورت همزمان انجام می شود.
در این مجموعه بازیگرانی چون لاله اسکندری، امیر حسین همتی، مهتاج نجومی، حسین توشه، مریم سلطانی، محمدرضا رهبری، هادی قمیشی و کریم خوسیانی بازیگر نوجوان: آرمیتا مرادی به ایفای نقش خواهند پرداخت.
سایر عوامل آن عبارتند از: دستیار اول کارگردان و برنامه ریز: هوشنگ قنواتی زاده- دستیار دوم: سحر زرندی- مدیر تصویربرداری: ایرج عاشوری- مدیر صدابرداری: هادی معنوی پور- طراح و اجرای گریم: مهری شیرازی- طراح صحنه و لباس: سید محسن آهنگرانی- منشی صحنه: زهرا جعفری- مدیر تولید: شهرام دانشپور- جانشین تولید: احمد جهانگیرفرد- عکاس: مهدی صادقی- مدیر تدارکات: محمود ریحان صفت.
این مجموعه محصول گروه فیلم و سریال شبکه دو سیما است.
انتهای پیام/ ع.آ

 

مدریت سایت آرمیتا مرادی

فاطمه متقی

لينك ثابت | نوشته شده توسط فاطمه و آرمیتا در شنبه نوزدهم فروردین ۱۳۹۱ و ساعت 14:46 |
آخرين مطالب ارسال شده